fbpx

NEFES REHBERLİĞİ EĞİTİMİ

Yaşamda ne yapıyorsak yüzümüz gülsün diye yüzlerimizi güldürmek için yapıyoruz. Ve istiyoruz ki yaşamlarımızı paylaştığımız kişilerinde yüzleri gülsün. Mutluluk diliyoruz hep, mutluluğumuzu diliyoruz ve biz mutluysak eğer herkesi de mutlu görmek istiyoruz. Biz mutluysak eğer sadece eşimizin çocuğumuzun mutlu olması yetmiyor, herkes mutlu olsun istiyoruz. Diğerlerinin mutluluğundan da mutlu  olmayı biliyoruz. Ancak biz mutlu değilsek karşımızdakini de ne yapsak bir türlü mutlu edemiyoruz, bir türlü mutlu göremiyoruz.

İçerisi nasılsa dışarısı da öyle oluyor!

Biz istiyoruz ki gülümseyen yüzler, gerçekten ama gerçekten gülen gözler çoğalsın. Bu merkezin varoluşunun ardındaki bu büyük niyet istiyoruz ki daha çok kişinin hislerine dokunsun, yüzlerinde bedenlerinde ifade bulsun… Sevgi her gün daha da bulaşıcı olsun…Bu niyetlerdi bizi biraraya getiren…Breath Academia’nın doğuşuna vesile olan…

İstisnasız herkesin derinden arzu ettiği ve fazlasıyla hakettiği huzur ve mutluluk halinin; sizler tarafından fiziksel, duygusal ve mental boyutta deneyimlenmiş olması ve deneyiminizden güç alarak, başkalarına da deneyimletme arzusunda ve gayretinde olmanız çok kıymetli. Yaşam boyu sürecek olan nefes rehberliği yolculuğunuzda derinleşme ve büyüme niyetinizden ötürü sizleri kutluyoruz.

Schareck Nefes Rehberliği eğitimi ile bize katkısı olmuş tüm eğitimler, yaşam deneyimlerimiz, kazanımlarımız ve öğretilerimizle sentezlediğimiz ve binlerce kişi üzerinde çalıştığımız, etkinliği bilimsel çerçevede kabul görmüş olan Schareck Nefes Metodumuzun uygulayıcısı olma yolunda çok değerli bilgiler, deneyimler edinecek, diğerleriyle çalışırken bir yandan kendinizi şifalandırmayı sürdürüyor olacaksınız.

Academia aynı süreçlerden aynı eğitimlerden geçmiş kişiler topluluğu demek. Dolayısıyla Breath Academia demek Nefes Rehberliğinde yol almış gayretli öğrenciler, gülen gözler, mutlu yüzler topluluğu demek. Bir diğerinin mutluluğundan mutluluk duyabilen, konuşmadan bile iletişim kurabilen, tüm farklılıklarına rağmen bir hissedebilen, derinden bağ kurabilen dolayısıyla bu yaşama mutluluğuyla en büyük katkıyı sunabilenlerin topluluğu, bizim güzel NEFES ailemiz demek…Breath Academia ailesinin bir bireyi olmak, nefes yolculuğunuzu derinleştirmek, bu yaşam yolculuğunu hem kendiniz hem diğerleri için güzelleştirmek üzere; sizi Schareck Nefes Rehberliği eğitimine davet ediyor, bu süreçte sizlere tüm kalbimizle ve gayretimizle rehberlik edeceğimizi bilmenizi istiyoruz.     

Dr. Güneşim Schareck & Wolfgang Schareck

Eğitim İçeriği

Eğitim her modülü 3 gün süren toplam 3 modülden ve 3 online değerlendirme buluşmasından oluşmaktadır. Tüm modül eğitimleri Breath Academia Urla’da yüz yüze gerçekleşmektedir. 1. modülde Schareck Nefes Metodu ve Uygulaması, 2. ve 3. modülde Nefes Metodu ile birlikte kullanılan bazı pratik rehberlik metodları, online buluşmalarda ise her modül sonrası tekrar, takip ve nefes rehberi adaylarının süreçlerini değerlendirme amaçlı uygulanmaktadır. 

Nefes Rehberliğinin Nefes Koçluğundan farkı nedir?

Nefes Koçluğunda nefes koçu danışana ve danışanın nefesine koçluk yapar, ancak kişi bu süreç sonrasında yoluna tek başına mutlu ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için daha fazla eğitimler almaya ihtiyaç duyar. Özellikle nefes koçluğunun uygulandığı kamplarda üst üste yapılan seanslar sonrasında yüksek olan ruh hali kısa bir süre sonra düştükten sonra aynı yüksek duygu halini deneyimlemek üzere danışan, ancak daha fazlasını öğrenirse bu hali koruyabileceği inancıyla koçluk eğitimlerine yönelme ihtiyacı duyar. Diğer bir deyişle nefes koçluğu danışanı nefes koçuna daha bağlı, bağımlı kılan bir metottur. Nefes Rehberliği ise mevcut bağımlılıklardan ayrışmaya hizmeti misyon edindiği için en başta etik olarak danışanı seans veya kamp süreci sonrasında tek başına sağlıklı ve mutlu bir şekilde ilerleyebileceği bilgi ve pratikle uğurlamayı önemser. Sadece seans veya kamp sürecinde danışana ve nefesine koçluk yapmayı değil, süreç sonrasında danışanın kendisine ve nefesine koçluk yapabilmesini sağladığı için ayrıca danışanı nefesinden rehberlik almaya hizalayarak özgür kıldığı için nefes koçluğundan daha fazlasıdır.

Sertifikasyon Süreci

Schareck Nefes Rehberliği Eğitimi ve gereklilikleri tamamlandıktan sonra Breath Academia kurucuları olan Dr. Güneşim Schareck ve Wolfgang Schareck  tarafından sertifikasyon süreci tamamlanmaktadır. Tescili ve patenti Breath Academia’ya ait olan Schareck Nefes Rehberliği eğitiminin başarıyla tamamlandığını onaylayabilecek tek kurum yine Breath Academia’nın kendisidir. Ayrıca Schareck Nefes Metodu, Ege Üniversitesi’nde Amatem Biriminde gerçekleştirilmiş olan doktora tez çalışması ile bilimsel olarak etkinliği ispatlanmış olan bir metottur. Breath Academia onaylı Sertifikalı Nefes Rehberi olarak yolculuğunuza bireysel olarak devam edebileceğiniz gibi, Breath Academia çatısı altında gerek özel gerek kamu kurumlarında gerekse Breath Academia Urla’da düzenlenen çalışmalarda görev alabilirsiniz. Sertifikasyon Sürecinde eğitimi desteklemek amacıyla belirlenmiş olan gereklilikler için Breath Academia ile iletişime geçebilirsiniz.

Kamp Programı

1.Modül 5-7 Nisan(Yüzyüze)

2.Modül 24-26 Mayıs(Yüzyüze)

3.Modül 19-21 Temmuz (Yüzyüze)

ve 3 Online buluşma.

Breath Academia-Urla

53.000 TL / 120 saat


  • Ücrete konaklama, kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahildir.

Kamp Programı